Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Robert Gwiazdowski w Ekonomiku
Ludzie

W dniu 23.11.2016r. gościem Ekonomika był Pan Robert Gwiazdowski- polski prawnik, komentator w dziedzinie podatków w centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Uczelni Łazarskiego. Robert Gwiazdowski wyjaśniał młodzieży ZSE podstawowe zagadnienia ekonomiczne, takie jak bezrobocie, szczególnie wśród młodych ludzi, system podatkowy, emerytalny. Mówiąc o problemie emerytur gość Ekonomika dał jednoznacznie do zrozumienia młodzieży, że muszą systematycznie odkładać dodatkowe środki finansowe na swoją przyszłą emeryturę, ponieważ świadczenie z ZUS jakie otrzymają będzie na minimalnym poziomie.

Robert Gwiazdowski radził również młodzieży w zakresie zakładania własnych firm, dając do zrozumienia że muszą umieć podejmować ryzyko, jednocześnie wykazać się dużą cierpliwością, wytrwałością i siłą. Gość mówił o konieczności odbywania staży, praktyk, zdobywania doświadczenia przez uczniów, co pozwoli im mieć lepszy start w życiu zawodowym. Ekonomista podkreślał, że jest fanem wolności i radził młodym ludziom odkrywać życie po swojemu, mówił „Nie jestem od was mądrzejszy, mam tylko więcej doświadczenia”.

Robert Gwiazdowski mówił również o swoim życiu osobistym, o tym, że jako mały chłopiec chciał być tramwajarzem, potem nauczycielem wychowania fizycznego i dopiero prawnikiem.

Robert Gwiazdowski jest bardzo czynny w mediach społecznościowych, prowadzi bloga, komentuje wydarzenia gospodarcze na Facebooku, Twiterze. Cieszy się dużą popularnością wśród internautów, którą uzasadnił odwołując się do fraszki Stanisława Jerzego Leca „Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi”. Wszystko to okraszone było humorem i dowcipem.

Gość odcisnął swoją dłoń do szkolnej Alei Gwiazd i zostawił wyjątkowy prezent na cele charytatywne– swoją pracę doktorską.purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Szkoła
 Dane adresowe
 Dyżury
 Historia szkoły
 50-lecie szkoły
 60-lecie szkoły
 REKORD GUINNESSA
 Szkoła w obiektywie
blank.gif blank.gif
Nawigacja
bullet.gif Strona główna
bullet.gif Dyrekcja
bullet.gif Kadra pedagogiczna
bullet.gif Wydarzenia
bullet.gif Kontakt
bullet.gif PictureFlow Gallery
blank.gif blank.gif
Strefa ucznia
blank.gif blank.gif
Strefa maturzysty
blank.gif blank.gif
Strefa rodzica
blank.gif blank.gif
Dokumenty
blank.gif blank.gif
Projekty
blank.gif blank.gif

blank.gif blank.gif
Ostatnie Fotki
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png